23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 
      Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 98. kuruluş yıl dönümü ve Ulu Önder Atatürk’ ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,ilçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilk tören Kınık Hükümet Konağı Bahçesinde düzenlendi. Atatürk anıtına çelenk konulup saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu.
      Ardından ilçemiz 13 Eylül İlkokulu öğrencilerinden Eylül ÖZIŞIK, Ecrin BAHÇIVAN, Elif Sümeyra ÇABUK ve okul müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem BAYINDIR ile birlikte Kaymakam Mustafa ERGÜN’ ü  makamında ziyaret etti.
      Kaymakam Sayın Mustafa ERGÜN  Kaymakamlık görevini kısa süreliğine öğrencilerden makam koltuğuna oturtan Elif Sümeyra ÇABUK’ a devretti.
    Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Mustafa ERGÜN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla halkın ülke yönetiminde tam anlamıyla söz sahibi olması nedeniyle de ayrı bir anlam ifade ettiğini, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ülkü ve ilkeler doğrultusunda yetişen ve onun izinden giden yeni nesiller ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar kalacağını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının da dünyada çocuklara ithaf edilen tek çocuk bayramı olması nedeniyle bir ilki ifade ettiğini belirterek tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.   
     Daha sonra Cumhuriyet Meydanındaki  törenlere geçildi. Cumhuriyet Meydanında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra sırası ile 23 Nisan ile ilgili şarkılar, çeşitli yarışmalar ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Çocukların hazırladıkları çeşitli etkinlikler yapıldı.Öğrencilerin gösterileri ilgi ile izlendi.