Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ü 79. Ölüm Yıldönümünde Rahmet, Minnet ve Şükranla Andık
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünde nedeniyle ilçemizde düzenlenen anma programı, 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 08:45 te Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu siren eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
            Mustafa Kemal İlkokulu  Konferans Salonunda anma töreni kapsamında hazırlanan anma programı, İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa ERGÜN, Belediye Başkanı Sadık DOĞRUER, protokol üyeleri, gazilerimiz, ilçemizdeki siyasi parti temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum örgütlerinin ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, Atatürk’ ün hayatı video gösterisi ve  öğrenciler tarafından şiirler okundu. Anma Programı öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin sunumu ve katılımcılara Atatürk’ ü seviyoruz adlı videonun izletilmesi  ile davam etti. Sonrasında okullar arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa ERGÜN ve protokol üyeleri tarafından takdim edilerek anma program sona erdi.