İLÇEMİZDE 24 KASIM 2018 ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
 
24 Kasım Öğretmenler Günü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenler Günü  programı 23 Kasım Cuma günü saat 10.00 ' da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' nün Atatürk Anıtı' na çelenk koyması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' nı okumasıyla başladı. Akabinde Kaymakam Sayın Mustafa ERGÜN Belediye Başkanı Sadık DOĞRUER ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  emekli olan öğretmenlerimiz ziyaret edildi.
 
        Program, 24 Kasım Pazar günü Kınık Mesleki ve teknik Anadolu Lisesinde saat:10.00 da  düzenlenen etkinliklerle devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı' nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Bayındır yaptı. Konuşmanın ardından öğrencilerin şiir okumaları ve oratoryo gösterileriyle programa devam edildi.
 
        Programın ardından İlçemizde bulunan Rüya Park  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' nün organizasyonuyla 24 Kasım Öğretmenler Günü onuruna öğretmenlere yemek verildi. 
 
 
       Verilen onur yemeğinde İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa ERGÜN yaptığı konuşmada; Her meslek önemli ve değerlidir fakat sizler insanları yetiştiren, insanı değerli kılan, eğiten ve öğreten bir mesleğin temsilcilerisiniz. Toplumumuzun şekillenmesinde, Cumhuriyetimizin ve Milli Kültürümüzün geliştirilerek güçlenmesinde öğretmenlerimiz en fedakar ve saygıyı hak eden değerlerimizdir.     Ülkemizin aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
 
        Programa İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa ERGÜN, İlçe Belediye Başkanı Sadık DOĞRUER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem BAYINDIR, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.