Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Vali Sayın Erol  Ayyıldız’ ın İlçemizi Ziyaretleri
 
 
Tarım ve Orman Bakanı Sayın  Bekir Pakdemirli üç günlük İzmir programının son gününde Vali Sayın Erol Ayyıldız’la ilçemize ziyarette bulundular. Kınık’ ta çiftçiler ve vatandaşlarla buluşan Bakan Sayın Bekir Pakdemirli onların istek ve taleplerini dinleyerek ilçemize tarım, hayvancılık başta olmak üzere birçok müjde verdi.
 
Program kapsamında İlçezmizi ziyaret eden  Bakan Sayın Bekir  Pakdemirli ve Valimiz Sayın Erol Ayyıldız, Kınık Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çiftçilerle bir araya geldi. Daha sonra Kınık Öğretmenevinde düzenlenen Dostluk Buluşması'na katıldı. 
 
Kınık'a Özel Müjdeler…
 
Kınık ilçesine müjdelerle geldiklerini söyleyen Bakan Sayın Bekir  Pakdemirli, Işıklar köyüne bal ormanı kuracaklarını, Bademalanı ve İbrahim Ağalar mahallelerindeki menengiç ağaçlarını Antep fıstığıyla aşılayacaklarını ve köylülere eşit sayıda ücretsiz dağıtacaklarını bildirdi. ORKÖY'den arıcılık ve süt sığırcılığı kredisi verileceğini belirten Tarım ve Orman Bakanı Sayın  Bekir Pakdemirli, Kınık'ta kenevir ekimine de başlanacağını ifade etti.
 
Tarım ve Orman Bakanı Sayın  Bekir Pakdemirli ayrıca, bölgede milli park, baraj ve köprü yapma çalışmalarının devam ettiğini de sözlerine ekledi. Kınık Musacalı Barajı’nın yüzde on birlik kısmının bittiğini, 2020 yılında bitecek baraj sayesinde yirmi üç bin dekar arazinin sulanacağını söyledi.