15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2.Yıldönümünde Anıldı
 
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında hain terör örgütü FETÖ’ nün darbe girişiminin 2.Yıldönümünde yüzlerce Kınıklı ellerinde Türk bayraklarıyla Hükümet Konağı Önüne akın etti. Kınık Kaymakamı Sayın Mustafa ERGÜN ve Belediye Başkanı Sadık DOĞRUER’ in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliklere Daire amirleri, Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Hükümet Konağı Önünde Toplanan vatandaşlarla Mehteran Marşı eşliğinde Demokrasi Yürüyüşü ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanına gidildi.
 
Anma gecesindeki etkinlikleri çerçevesinde Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaların İlçe Kaymakamı Mustafa ERGÜN ve Belediye Başkanı Dr. Sadık DOĞRUER tarafından  yapılması, ilahilerin okunması,15 Temmuz ile ilgili video gösterisi semazen gösterileri sonrası, Kuranı Kerim Tilaveti ve şiir dinletisinden sonra;
 
Saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi, İlçemiz minarelerinden sela sesleri yükseldi. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Demokrasi nöbetinin 2. Yıl dönümü Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için okunan dualar ile sabah namazı ile son buldu.
 
Ayrıca 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında; Kaymakam Sayın Mustafa ERGÜN ve  Belediye Başkanı Dr. Sadık DOĞRUER, ilçe protokolü ile birlikte Şehit ailelerini ve şehitlikleri ziyaret etti.